Güncel Piyasalar

Bist

4.521,19

% 0.310

Dolar

18.6223

% 0.133

Euro

19.3299

% 0.137

Altın

6975.0469

% 0.142

Sterlin

22.2146

% 0.595

Frang

19.5569

% 0.068

Yen

13.3150

% 0.362

Ruble

0.3086

% 0.431

Riyal

4.9492

% 0.134

Genç teşebbüslere dijitalleşme yardımı


Genç teşebbüslere dijitalleşme yardımı

Müessesesel iş yazılımları üreticisi Workcube Startup’ları desteklemek üzere bir kampanya başlattı. Workcube genç teşebbüslerin dijital mutasyon süreçlerini düşük maliyetle reelleştirmelerine ve süratli gelişmelerine katkı sağlamayı amaçlıyor. Kampanya kapsamında Startup’lar belirli bir büyüklüğe gelene kadar çok cüzi bir kıymet ödeyerek Workcube’u tüm işlevleri ile hudutsuz biçimde kullanabilecekler. 

“Yatırım almalarını kolaylaştıracak” 

Türkiye’de süratle büyüyen Startup ekosisteminde en çok gündeme gelen mevzulardan biri yatırım. Elinde Workcube gibi bir bilgi sistemi olmasının bir Startup’ın hem müesseseselleşmesinde, hem işlerini faydalı yürütmesinde ehemmiyetli bir rol oynadığını belirten Workcube İdareyicilerinden Özlem Turhan, faydalı; rekabetçi, izlenebilir ve sorgulanabilir bir teşebbüsün her zaman yatırımcılar için daha cazip olduğunun altını çizerek Workcube gibi bir çözüme sahip olmanın genç teşebbüslerin yatırım almasını basitleştireceğini söyledi.

“Dijital becerileri çoğalmış teşebbüslerin ülkemizi ileriye götüreceğine inanıyoruz” 

Dijital becerileri çoğalmış teşebbüslerin evrensel rekabete dahil olabileceklerine inandıklarını ve bu kasıtla projeyi başlattıklarını belirten Özlem Turhan, şu ifadeleri kullandı: “Teşebbüsçülük ekosistemini desteklemenin yolu illa yatırım yapmaktan veya mentörlük v.b. uygulamalardan geçmiyor. Biz ancak dijital becerileri çoğalmış teşebbüslerin evrensel rekabete dahil olabileceklerine, ülkemizi ileriye götüreceğine inanıyoruz. Bu kasıtla bu kampanyayı başlattık. Maliyetleri surat binler hatta kimi markalarda milyon dolarları bulan ERP çözümleri daha öncekinden beri hep belirli bir büyüklüğe gelmiş şirketlerin bir mevzusu gibi gözükür. Oysa 2-3 şahsın çalıştığı tertemiz bir teşebbüsün de mahsullerini, yapımını, satışını, muhasebesini, web sitesini, pazarlama faaliyetlerini derli toplu bir bilgi sistemi içerisinde idaremeye gereksinimi var. Biz hem gençlerimize bu şuuru aşılamak hem de bir ERP satın almak için beklemek zorunda değilsiniz demek istiyoruz. Emelimiz genç teşebbüsçülere yalnızca bir bilgi sistemi sunmak değil aynı zamanda senelerdir binin üzerinde şirkette ve onlarca sektörde edindiğimiz know-how’ı da onlara aktarabilmek ve sihrime yolculuklarında bir katalizör vazifeyi görmek”.

Kampanyaya dahil olmak için lüzumlu koşullar 

Startup’lara sunulan All-in-one çözümünde finans, muhasebe, yapım, satış, satın alma, mahsul ve stok yönetimi, proje yönetimi, crm, hr, e-devlet uygulamaları, B2B, B2C gibi suratlarca modül ve iş işlevi yer alıyor. 12’aydan daha yakın zamanda kurulmuş Limited ve Anonim işletme olması, kampanya tarihine kadarki cirosunun 5 milyon TL’yi aşmaması ve işletme ana paydaşlarından birinin en fazla 35 yaşında olması kampanyaya dahil edilecek yeni teşebbüslerde aranan koşullar.  

ETİKERLER
BENZER İÇERİKLER
Yorum Yap